HomeLatest Movieselvi boylum al yazmalım nerede çekildi

selvi boylum al yazmalım nerede çekildi

selvi boylum al yazmalım nerede çekildi

Selvi boylum al yazmalım nerede çekildi:- Filmler Konusu: Bir kadının ateşli romantik hikayesi ve mantığı arasındaki bir durumun hikayesi. Ciddi bir anneye sahip küçük bir genç olan Asya, çapkın bir şehir adamı olan İlyas ile tanışır ve kısa sürede büyük bir aşk yaşarlar. Sıkıntıları aşarlar ve çabuk mutlu bir evlilikleri olur.

Her halükarda bir akşam bir adama yardım ettikten sonra İlyas’ın hayatı sonsuza dek değişir ve gençleri Asya ve Samet’i terk eder ve geri dönmez. Bu andan itibaren Asya gençlerini alır ve nereye gittiğini bilmeden ortadan kaybolur, ta ki karakteristik bir el ona uzlaştırıcı bir şekilde yardım edene kadar.

- Advertisement -

Muhalif bir ruhu olan ve günü birlik bırakan mükemmel Asiye, motosikletiyle motokros pistlerinde prova yaparken küçük bir aksilik yaşarken utanmaz İlyas ile tanışır. Birkaç günde son derece hızlı bir şekilde dolan bu her şeyi tüketen, anlık hayranlık, sorunlarını da beraberinde getiriyor.

İlyas’ın en büyük hayali Türkiye motokrosuna dönüşmek

Selvi boylum al yazmalım nerede çekildi: Şampiyon, birkaç yıl önce kaybettiği ve onu hazırlayan kişinin kim olduğu kardeşinin yarım kalan hayalini gerçekleştirecek. Asiye evlilik çağındadır ve görkemi karşısında birçok hayranı vardır. İlyas beş parasızdır, babasının tamirci dükkanından aldığı zarar görmüş bisikletlerle yarışlara ilgi duyar ve motokrosa olan tutkusundan dolayı hayatında hiçbir şey yapma şansına sahip değildir. İlyas, fantezileri konusunda Asiye’ye güvenmelerine neden olmakta güçlük çeker. Asiye daha sonra yeniden bir yuva kurmak zorunda kalır ve sevgilerini her şeyin önüne koyar. Ailesi onu düzgün bir adayla evlenmeye zorlarken, o ve İlyas bir gün bir araya gelir.

  1. Yapım: Ay Yapım Yapımcı: Kerem Çatay Senaryo: Mahir Ergun Müzik: Toygar Işıklı – Cahit Berkay
  2. Şef: Ali Bilgin
  3. Yazarlar: – Cengiz Aytmatov(roman)

Selvi Boylum Al Yazmalım (1977) 

Selvi boylum al yazmalım 1977 english subtitles Youtube

Must Read

Recommended By Author

x